tekst tekst tekst tekst

Program DC++


Co to jest DC++

DC++ to prosty w obsłudze, szybki i intuicyjny program P2P (peer to peer) służący do bezpośredniej wymiany plików między użytkownikami, który korzysta z tak zwanych HUBów, czyli serwerów grupujących dane, za pomocą których uzyskasz dostęp do zasobów sieci LAN i porozmawiasz z innymi Użytkownikami sieci.

Sieć MMJ ma własne serwery DC++, dzięki którym możesz wymieniać bez ograniczeń pliki z innymi użytkownikami naszej sieci. Usługi tej na pewno nie znajdziesz w ofertach konkurencji, np. Chello, Neostrada, Net24, Tele2.


DC++ umożliwia udostępnianie oraz pobieranie niemal wszystkich dostępnych mediów w dowolnych formatach, np. filmy DivX, XviD, muzyka mp3, pliki graficzne czy też pełne obrazy płyt.

Aby połączyć się z danym HUBem musisz spełniać z góry wcześniej określone przez administratorów warunki przebywania.

Musisz udostępnić minimum 5GB danych oraz 2 tzw. uploady (ilość połączeń naraz z Twoimi danymi - sloty).
Udostępniasz swoje pliki, aby inni też mogli sobie od Ciebie coś ściągnąć a nie tylko Ty od nich.
Nie możesz udostępnić katalogów systemowych typu: Program Files, Windows. W konsekwencji udostępniania tzw. śmieci możesz zostać wyrzucony z danego HUBa, albo otrzymać bana (blokadę, bezpowrotne rozłączenie z HUBem). DC ma tą wyższość nad innymi programami do wymiany plików, że możesz połączyć się z HUBem, który "oferuje" np. same pliki mp3-rockowe, albo same filmy. Więc jak potrzebujesz jakiś program to łączysz się do odpowiedniego HUBa (oczywiście, jeżeli spełniasz jego warunki) i w polu search wpisujesz nazwę programu. Istnieje również możliwość połączenia się bezpośrednio z danym użytkownikiem znajdującym się na danym hubie, wtedy możesz przeglądać wyłącznie zasoby tej osoby. Przy pierwszym uruchomieniu DC++ musisz określić kilka ważnych rzeczy: nick (Twój login, po którym będziesz rozpoznawany), E-Mail (adres Twojej wirtualnej skrzynki pocztowej), Connection Speed (rodzaj łącza, którego używasz), podać katalogi lub całe partycje dyskowe, które chcesz udostępnić innym użytkownikom (pamiętaj, aby nie udostępniać plików-śmieci, które będą nikomu niepotrzebne), opis (rodzaj plików, które udostępniasz np. mp3, filmy itp.). Pamiętaj też, że nie powinieneś zmieniać swojego nicka, ponieważ jeśli ktoś w jakiś sposób stracił połączenie z Tobą i nie skończył pobierania to może już nie znaleźć takiego samego pliku! Ściąganie plików możesz w każdej chwili przerwać, a następnie innym razem wznowić połączenie oczywiście, jeżeli użytkownik, od którego pobierałeś dany plik jest zalogowany.
Korzystając z programu, udostępniając lub pobierając dane sprawdź czy nie naruszasz praw autorskich!